Systemy dozowania kleju Nordson – co je wyróżnia?

Klejarki, podobnie jak inne urządzenia produkcyjne, w wyniku eksploatacji ulegają zużyciu. Najszybciej zużywają się elementy odpowiedzialne za dozowanie kleju. Może to przyczyniać się do nieprawidłowej pracy maszyny, takiej jak nierównomierne rozprowadzanie kleju czy aplikowanie nieodpowiedniej (zbyt dużej lub zbyt małej) ilości kleju na podłoże. Działanie to może z czasem doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów klejarki. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie przeprowadzać przeglądy systemów, a niesprawne elementy wymieniać na nowe, wysokiej jakości części.

 

Systemy dozowania kleju – charakterystyka

 

Systemy dozowania kleju to elementy klejarek przemysłowych odpowiedzialne za skuteczne rozprowadzanie oraz nakładanie klejów. Zaliczamy do nich między innymi:

  • stołowe dozowniki z zasilaniem pneumatycznym,
  • roboty dozujące automatycznie,
  • zespoły automatycznych zaworów dozujących,
  • dozowniki, takie jak kartridże, tłoczki czy aplikatory strzykawkowe.

 

Odpowiedni wybór części odpowiedzialnych za dozowanie kleju to gwarancja płynnego i szybkiego nakładania substancji. Znacząco zwiększa to wydajność pracy, a także pozwala zminimalizować koszty produkcji. Aby właściwie dobrać odpowiednie dla Twojej maszyny elementy, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, zajmującego się klejarkami. Jego pracownicy wskażą Ci rozwiązania, które poprawią pracę urządzenia oraz zminimalizują ryzyko jego awarii.

 

Wysoka jakość produktów Nordson

 

Marka Nordson to światowy lider na rynku profesjonalnych systemów dozowania. Istnieje ona od 1963 roku i przez ponad 50 lat swojej działalności usprawniła pracę w tysiącach firm. Wszystko za sprawą niezwykłej dbałości o precyzję produkowanych urządzeń. Pozwala to każdorazowo nanosić jednakową ilość kleju, a tym samym podnieść wydajność produkcji. Nordson stawia także na najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów, co spowalnia proces eksploatacji oraz zmniejsza ryzyko zatrzymania pracy. Części zamienne marki Nordson najlepiej kupować u sprawdzonego dostawcy, który jednocześnie świadczy usługi ich montażu.

 

Systemy dozowania kleju Nordson – co je wyróżnia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *