Maszyny JCB i John Deere – dlaczego warto kupować oryginalne części?

Eksploatacja maszyn budowlanych i rolniczych często wiąże się ze sporymi wydatkami. Części muszą być niezawodne i wytrzymałe, powinny też odznaczać się dobrą jakością. Jednak nawet te najbardziej wydajne ulegają czasami uszkodzeniom. Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę w czasie ich wymiany? I dlaczego warto kupić oryginalne części?

Oryginalne części – zakupy warte zachodu

Firma JBC na rynku działa już od ponad 50 lat. Przedsiębiorstwo Deere & Company nawet dłużej. Przez ten czas pozycja marek zdążyła się w Polsce ugruntować, a produkowane przez nie maszyny zyskały uzasadnioną renomę. W związku z tym, w obiegu istnieje wiele używanych części do maszyn tych producentów – czy słusznie w nie inwestujemy?
Na korzyść części oryginalnych bez wątpienia przemawia fakt, że są one wyprodukowane przez tego samego producenta i są dedykowane maszynom danej marki. Dzięki temu nowe części są idealnie dopasowane, a jakością odpowiadają częściom montowanym fabrycznie. Ich kupno łączy się więc z brakiem ryzyka niedopasowania i gwarancją pracy na kolejne sezony.

Oryginalne części maszyn są opłacalną inwestycją

Sprzęt z drugiej ręki cieszy się popularnością. Zalety, o jakich możemy usłyszeć, to przede wszystkim niższa cena. Często jednak tzw. ,,pójście po kosztach” wiąże się z krótszym okresem eksploatacji, a to z kolei łączy się z ponowną potrzebą nabycia danej części. Zakup od producenta gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Co jeszcze trzeba mieć na uwadze kupując oryginalne części maszyn JCB i John Deere?

 

Mówiąc o zaletach należy wspomnieć o:

  • pewności – jeśli część jest oryginalna, to producent poręcza za jej skuteczne działanie,
  • zabezpieczeniu – z oryginalnymi częściami nie musimy martwić się potencjalną awarią,
  • wytrzymałości – części oryginalne są dostosowane do konkretnego modelu, mają wytrzymać konkretne obciążenia.

 

Choć w pierwszej chwili kupienie używanej części wydaje się dobrym pomysłem, to jednak warto dłużej się nad tym zastanowić. Cena używanej części może kusić – w tym wypadku należałoby jednak postawić na gwarancję trwałości. Długi czas eksploatacji nowej części z pewnością zwróci koszty, a my będziemy mogli cieszyć się niezakłóconym czasem pracy.

 

 

Maszyny JCB i John Deere – dlaczego warto kupować oryginalne części?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *